პოლიციამ თბილისში მომხდარი განზრახ  მკვლელობის ფაქტი ცხელ კვალზე გახსნა - დაკავებულია 2 პირი
შინაგან საქმეთა სამინისტროს თბილისის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 1991 წელს დაბადებული ჯ.ს. და 1983 წელს დაბადებული გ.ზ. დააკავეს.
ჯ.ს. - ს ბრალად ედება ჯგუფურად ჩადენილი განზრახ მკვლელობა და ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარება.ხოლო გ.ზ. ცრუ ინფორმაციის მიწოდებისთვის არის დაკავებული.
ჯ.ს. - ს მიერ ჩადენილი დანაშაული 20 წლამდე ან უვადო თავისუფლების აღკვეთას, ხოლო გ.ზ. - ს ქმედება 3-დან 7 წლამდე ვადით პატიმრობას ითვალისწინებს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ მიმდინარე წლის 18 თებერვალს, ღამის საათებში, ჯ.ს. - ს თბილისში მდებარე ერთ-ერთ კაფე-ბარში შელაპარაკება მოუვიდა მეგობართან, 1998 წელს დაბადებულ მ.ლ. - სთან. მოგვიანებით, ჯ.ს. - მ მას, ალექსანდრე ჭავჭავაძის ქუჩაზე, მეგობრებთან ერთად ავტომობილით მიაკითხა, ანგარიშსწორების მიზნით, იარაღიდან გასროლით სასიკვდილო ჭრილობები მიაყენა და თანმხლებ პირებთან ერთად შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.
გამოძიებით, ასევე, დადგინდა, რომ სროლის ფაქტს შეესწრო, ბრალდებულის და მოკლულის საერთო მეგობარი გ.ზ. - ც, რომელმაც მომხდარი მკვლელობის საქმის გამოძიების პროცესში, მოწმის სახით გამოკითხვის დროს, მართლმსაჯულებისთვის ხელის შეშლის მიზნით, სამართალდამცველებს ცრუ ინფორმაცია მიაწოდა.
სამართალდამცველებმა, ჯ.ს. და გ.ზ. ბრალდებულის სახით, ცხელ კვალზე დააკავეს.
დანაშაულში მონაწილე სხვა პირების დადგენა-დაკავების მიზნით, ტარდება შესაბამისი ოპერატიული და საგამოძიებო მოქმედებები.
დამამძიმებელ გარემოებაში, ჯგუფურად ჩადენილი განზრახ მკვლელობის, ცეცხლსასროლი იარაღის ჯგუფურად, უკანონო შეძენა-შენახვა-ტარებისა და ცრუ ინფორმაციის მიცემის ფაქტებზე გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 109-ე მუხლის "ი" ქვეპუნქტით, სსკ-ის 236-ე მუხლის მე-6 ნაწილის "ა" ქვეპუნქტითა და სსკ-ის 370-ე მუხლის მე-3 ნაწილით მიმდინარეობს.

Police solved the case of premeditated murder in Tbilisi as a result of immediate activities - 2 persons arrested
Employees of Tbilisi Police Department of the Ministry of Internal Affairs, as a result of immediate operative-search measures and investigative activities, arrested J.S. (DoB 1991) and G.Z. (DoB 1983).
J.S. is accused of premeditated murder committed in group and illegal purchase-storage-carrying of firearms, while G.Z. is arrested for providing false information.
The crime committed by J.S. envisions up to 20 years or life imprisonment, while crime committed by G.Z envisions imprisonment from 3 to 7 years.
The investigation established that late at night on February 18 of the current year, J.S. had an argument with his friend - M.L. in a caf-bar. Later on, J.S. approached M.L. on Chavchavadze street once again along with his friends. Detainee deliberately inflicted multiple lethal wounds with a firearm to M.L. and fled from the scene with his companions.
Through the investigation, it was also established that G.Z. – a friend of both parties, witnessed the shooting, who provided the law enforcers with false information on purpose during the interrogation and thus obstructed to justice.
Law enforcement officers detained J.S. and G.Z. as a suspects as a result of immediate activities.
In order to identify and arrest others involved in crime, appropriate operational and investigative actions are underway.
On the facts of premeditated murder committed in group under the aggravating circumstances, illegal purchase-storage-carrying of firearms and for providing investigation with false information, investigation is in progress under articles 109, 236 and 370 envisioned by the Criminal Code of Georgia.